תאונות שרשרת- מה עושים במצב כזה?

תאונת שרשרת הינה תאונה בה מעורבים למעלה מ-2 כלי רכב הפוגעים בצורה ישירה או עקיפה זו בזו. במקרים של תאונת שרשרת, אין זה משנה מיהו הרכב אשר גרם בראש ובראשונה להתרחשות התאונה, ותביעת הביטוח המוגשת מטעמכם אמורה להיות מיועדת אך ורק לרכב אשר פגע בכם.

מכיוון שתאונות שרשרת אינן דומות לתאונות דרכים רגילות בהן מעורבים שני כלי רכב, מומלץ להיוועץ עם עורך דין תאונות דרכים בכל הקשור לאופן הטיפול בתיקי התביעה אשר יוגשו על ידיכם מצד אחד, אך עלולים גם להיות מוגשים כנגדכם מצד הרכב בו פגעתם במסגרת התאונה. עורך דין תאונות דרכים המטפל בתיקי תביעה של נהגים אשר היו מעורבים בתאונות שרשרת, דואג להכיר את כל המעורבים בתאונה, ולבחון את תיקי התביעה המוגשים על ידי כל אחד ואחת מהם.


להלן מספר פעולות אותן מומלץ באופן מיידי למעורבותכם בתאונת שרשרת:


· וודאו כי כל האנשים הנמצאים איתכם ברכב בריאים ושלמים


· החליפו פרטים אישיים ופרטי ביטוח עם כל אחד מהנהגים המעורבים בתאונה


· צלמו את הנזקים אשר נגרמו לרכבכם ולרכבים האחרים המעורבים בתאונה


· הקפידו על שיתוף פעולה מלא עם צוות המשטרה אשר הגיע למקום התאונה


כמו כן, מומלץ להקדים את פנייתכם לעורך דין המתמחה בניהול תיקי תביעות ביטוח במסגרת תאונות דרכים.

כמו בכל תאונת דרכים אחרת, גם בתאונות השרשרת מומלץ לבדוק את עצמכם במסגרת פינוי לחדר מיון לאחר התאונה. המלצה זו נוגעת גם לאותם נהגים אשר אינם נפגעו בפציעות גוף במהלך התאונה, אך מספר שעות לאחר התאונה אינם חשים בטוב, או לחילופין, מתחילים לסבול מסחרחורת, כאבי ראש או כאבי גב וכתפיים.

במידה ואתם רוכבי אופנוע המעורבים בתאונת שרשרת, הפקידו לפנות באופן מיידי אל עורך דין תאונות אופנוע. פנייה מוקדמת תאפשר לכם לשמור על מלוא הזכויות שלכם, ואף תגן עליכם מפני תביעות מצידם של נהגים אחרים המעורבים בתאונה. עורך דין תאונות אופנוע הינו עורך דין המתמחה בטיפול תביעות מצידם או נגדם של רוכבי הדו גלגלי.